Українська мова - основа незалежності українського народу

2020-11-09

/Files/images/124509572_3473194602788167_8103797081867977001_o.jpg

9 листопада - День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова. В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в бібліотеках. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та квести з української мови.

Формуючи розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширюючи знання про красу і багатство української мови, історію її розвитку, наша бібліотека презентувала книжкову виставку «Українська мова - рідна, барвінкова». Виставку прикрашали цитати з творів відомих українських поетів про мову: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри, інших літературних митців. «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову» - так влучно пише Ліна Костенко.